Tipy na výlety
Rekreační středisko je Vám k službám

 

 Český ráj v okolí aneb tipy na výlety

 

Koupaliště Dolní Bukovina

Betonová vodní nádrž se nachází 3km od střediska, na konci obce Dolní Bukovina. 

 Naplnánovat výlet si můžete zde: 
 
 
Zámek Mnichovo Hradiště
 
Zámek Mnichovo Hradiště, vzdálený 5km od střediska, je barokní sídlo, které se nachází ve městě Mnichovo Hradiště , cca 20km severně od města Mladá Boleslav v České republice.
 
Naplánovat návštěvu můžete zde:
 
 
Muzeum Mnichovo Hradiště
 
Muzeum Mnichovo Hradiště se nachází ve městě Mnichovo Hradiště v České republice. Muzeum vzniklo na základě sbírek pro národopisnou výstavu, která se konala v roce 1895. 
 
Internetové stránky:
 
 
Zámek Svijany
 
Pivovarské muzeum vytvořené v rekonstrukci zámku je zajímavou ukázkou pivovarské výroby. Pivovar Svijany je jeden z největších nezávislých pivovarů v České republice . Nachází v Libereckém kraji, nedaleko Turnova, v obci Svijanský Újezd.
Od našeho střediska vzdálené 8km.
 
Internetové stránky:
 
 
Drábské světničky
 
Drábské světničky jsou zbytky skalního hradu vytesaného do pískovcových skal. Nachází se v České republice, asi 4 kilometry od Mnichova Hradiště a 10 kilometrů od střediska.
 
Vrch Mužský
 
Mužský je čedičový vrch s nadmořskou výškou 463 m. Nachází nad stejnojmennou obcí v Českém ráji nedaleko města Mnichovo Hradiště v České republice. Mužský je nejvyšší bod oblasti.
Vzdálenost od střediska 10km.
 
Hrad Valečov
 
Hrad Valečov je hradní zřícenina, kterou nalezneme nedaleko města Mnichovo Hradiště. Přibližně 3 km od dálnice Praha - Liberec
 
Příhrazské skály
 
Příhrazské skály jsou pískovcové skalní město. Nacházejí se nedaleko vrchu Mužský v Českém ráji cca 6 km severovýchodně od města Mnichovo Hradiště v České republice.
 
Rozhledna Čížovka
 
V blízkosti Kněžmosta, asi 10 km od Mnichova Hradiště se nachází 40 m vysoká turistická rozhledna, která má tvar vysokého štíhlého jehlanu s čtvercovou základnou o rozměru stran 8,6 m. Stavba s kovovou konstrukcí a zděnou základnou začala v srpnu 2012 a v únoru 2017 proběhlo její slavnostní otevření.
 
Zřícenina Zvířetice
 
Nedaleko Bakova nad Jizerou nad řekou Jizerou se tyčí zřícenina hradu Zvířetice. Její okolí je vhodné k pěším i cyklo výletům. V současné době zřícenina opět ožívá v rámci projektu Vision 21.
 
 
 

Rezervace Vašich akcí pro sezónu 2022, tentokrát už 3. rok pod patronací HAULU, jsou v plném proudu. Chcete v jednom z našich rekreačních středisek prožít školu v přírodě, letní tábor, adaptační kurz, školní výlet nebo rodinnou dovolenou?
Pak neváhejte a zarezervujte si své místo včas, některé termíny se již velmi rychle plní.

Těšíme se na Vás!

Květen (50,0 %)
Červen (70,0 %)
Červenec (100,0 %)
Srpen (40,0 %)
Září (20,0 %)